واتس اپ در iOS حالا از زبان فارسی پشتیبانی می کند؛ چگونه آن را فعال کنیم؟

واتس اپ در iOS حالا از زبان فارسی پشتیبانی می کند؛ چگونه آن را فعال کنیم؟

با انتشار نسخه 2.17.20 پیام رسان واتس اپ در اپ استور، پشتیبانی از زبان فارسی رسما به آن اضافه شده است. این بدان معناست که با به روز رسانی اپلیکیشن به آخرین نسخه، حالا می توانید منوهای آن را کاملا به زبان فارسی برگردانید. البته برای این کار باید برخی از تنظیمات سیستم عامل را تغییر بدهید.

پس از این که آخرین نسخه اپلیکیشن را از اپ استور دریافت کردید، حالا جهت فارسی شدن آن باید به تنظیمات سیستم عامل مراجعه کنید. با ورود به Settings، وارد بخش General شده و در نهایت روی گزینه Language & Region اشاره نمایید.

زبان پیش فرض سیستم عامل iOS انگلیسی است، اما اگر خواهان فارسی شدن واتس اپ هستید باید کمی تنظیمات این قسمت را دستکاری کنید. در صفحه Language & Region و زیر گزینه iPhone Language، بخشی به نام Preferred Language Order را مشاهده می کنید که بیانگر اولویت زبان هایی است که موبایل شما از آن ها پشتیبانی به عمل می آورد.

اگر گزینه فارسی را در این قسمت می بینید، باید با فشردن دکمه Edit از گوشه بالا و سمت راست صفحه آن را گرفته و با سوایپ به بالاتر از تمام زبان ها منتقل کنید. اگر هم فارسی در فهرست زبان های این قسمت نیست باید با فشردن گزینه Add Language، فارسی را به زبان های دیوایس تان اضافه نمایید.

بعد از این که اولویت را در این بخش به زبان فارسی دادید، حالا می توانید وارد واتس اپ شده و از کار در منوهای فارسی آن لذت ببرید. شایان ذکر است که واتس اپ قبلا از زبان فارسی در نسخه اندروید پشتیبانی می کرده، اما حالا نوبت به کاربران iOS رسیده که از این مزیت برخوردار شوند.

پشتیبانی از زبان فارسی در حالی به واتس اپ اضافه شده که تلگرام، رقیب مستقیم آن با وجود داشتن بیش از 40 میلیون کاربر ایرانی هنوز اقدامی در این خصوص انجام نداده است. با در نظر گرفتن این موضوع و فیلترینگ تماس های صوتی اپ یادشده، این سوال پیش می آید که آیا واتس اپ می تواند با پشتیبانی از فارسی، دل کاربران ایرانی را بدست آورده و به انتخاب اول هموطنان مان برای پیام رسانی تبدیل شود؟

نظر شما چیست؟ آیا با اقدام جدید واتس اپ حاضر به استفاده از آن هستید، یا اینکه همچنان تلگرام را ترجیح می دهید؟ با ما در میان بگذارید.

The post appeared first on .

واتس اپ در iOS حالا از زبان فارسی پشتیبانی می کند؛ چگونه آن را فعال کنیم؟